Druk domowy

folia na rolce

Początki druku 3D były ściśle związane z przemysłem i wykorzystaniem w produkcji profesjonalnej. Nikt nie myślał wtedy o tym, że technologia ta może trafić pod strzechy i służyć milionom ludzi na co dzień.

Wszystko zaczęło się zmieniać parę lat temu, a konkretnie w 2006 roku. Wówczas to Adrian Bowyer tworzy pierwszy prototyp drukarki trójwymiarowej, która docelowo ma stać się propozycją dla klientów indywidualnych.

Bowyer poszedł o krok dalej i zainicjował projekt RepRap, w ramach którego powstają kolejne projekty drukarek 3D, które można samodzielnie złożyć i częściowo wytworzyć w domu. Zgodnie z przyjętą koncepcją drukarki takie miałyby się same powielać, jednakże na ten moment istnieją obiektywne przeszkody, związane głównie z wykorzystaniem w takim sprzęcie skomplikowanych części mechanicznych, których wydrukować w 3D się nie da.

Nowe oraz używane części do maszyn budowlanych w najniższych cenach Profesjonalna naprawa pomp hydraulicznych do maszyn budowlanych

Poniekąd jednak inicjatywa spełnia swoje zadanie, bo dzięki niej na rynku pojawiły się urządzenia do samodzielnego montażu w cenie poniżej 500 dolarów amerykańskich.