Przestrzenne drukowanie

www.wysokienadwozie.com.pl

Współczesne technologie dają człowiekowi gigantyczne możliwości i pozwalają robić zupełnie inny niż dotychczas użytek z naszej kreatywności. Eksperci zajmujący się szeroko rozumianą produkcją są zgodni, że jedną z najbardziej rewolucyjnych koncepcji wdrażanych w ostatnich latach na szeroką skalę jest wydruk 3D. Technologia ta nie jest niczym nowym – swoje początki miała już kilkadziesiąt lat temu, o czym zaraz napiszemy. Jednak dopiero w ciągu ostatnich kilku lat drukarki 3D stały się produktami ogólnodostępnymi i nie są zarezerwowane wyłącznie dla wąskiego grona specjalistów oraz wielkich koncernów.

producent płyt tarasowych płyty tarasowe producent produkcja płyt na taras Naprawa i regeneracja orbitroli hydraulicznych

Sama idea drukowania w trzech wymiarach polega na wytwarzaniu fizycznych obiektów na podstawie cyfrowego modelu stworzonego za pomocą odpowiednich programów komputerowych. Stosując te rozwiązania można budować gotowe do użytku przedmioty, a także makiety i prototypy. W gruncie rzeczy to, jak będzie wykorzystany druk na folii samoprzylepnej zależy przede wszystkim od intencji tych, którzy się nim posłużą. Kolejne wpisy pokażą, że potencjał jest ogromny.