Selective laser sintering

www.umowygospodarcze.com.pl

Użycie lasera w druku 3D otworzyło przed inżynierami kolejne, interesujące możliwości. Dzięki technologii selective laser sintering można jeszcze szybciej wywarzać zarówno prototypy, jak i gotowe obiekty. Najpowszechniej SLS jest wykorzystywany w przemyśle. Na czym polegają techniczne niuanse tej metody? Otóż kolejne, bardzo cienkie warstwy materiału (z reguły jest to tworzywo sztuczne) są maszynowo nakładane na siebie. Wiązka lasera utwardza następnie wybrane punkty.

http://oczyszczalniesciekow.net.pl/gorzow-wielkopolski.html Sprowadzane na zamówienie części kramer to gwaracja najwyższej jakości

Proszek, który nie uległ utwardzeniu jest usuwany, wskutek czego uzyskujemy gotowy przedmiot o parametrach ustalonych w programie CAD. Jedną z głównych zalet technologii selective laser sintering jest zawieszenie przedmiotu w proszku, co znacząco ułatwia maszynie operowanie i przyspiesza cały proces. Obiekty nie wiszą w powietrzu, co ma spore znaczenie. Inną zaletą SLS jest daleko idąca dokładność i większa swoboda w kreowaniu bardzo skomplikowanych produktów. Na ten moment nie ma możliwości zaadaptowania SLS do działania w warunkach domowych.

Zbiorstal