Używane materiały

pieniadze.ofefundusze.pl Zamawiąjąc sztandary haftowane pokrowiec otrzymasz gratis!

Stosując różne materiały można za pomocą drukarek 3D tworzyć przedmioty o różnym charakterze oraz zastosowaniu. Aktualnie w modelach domowych korzysta się głównie z różnego typu tworzyw sztucznych, takich jak PLA, PVA, ABS czy nylon.

Bardzo specyficznym tworzywem, które daje spore pole do popisu szczególnie przy produkowaniu mebli, jest Laywood. To materiał drewnopodobny, będący połączeniem naturalnego drewna oraz plastiku.

W podobną filozofię wpisuje się Laybrick, czyli kompozyt plastiku i gipsu, o znakomitych właściwościach plastycznych. Jeśli mowa o drukarkach w przemyśle, a także nietypowych modelach wykorzystywanych na przykład przez artystów lub rzemieślników, możliwe do eksploatacji materiały to między innymi: guma, żywice, metal, czekolada, a także beton lub papier.

W gruncie rzeczy ograniczeniem jest wyobraźnia autorów koncepcji, jak i uwarunkowania techniczne związane z pracą konkretnego modelu drukarki. Producenci zawsze przekazują szczegółową specyfikację techniczną, dzięki której wiadomo jakich tworzyw można używać.